Lukujärjestys

Kesälukukauden 2022 lukujärjestykset

Dance Factory -leirit 6.-10.6. ja 13.-17.6. (PDF)
Choreo Zone -leiri 6.-10.6. (PDF)
Kesäjakso 30.5.-10.6. (PDF)
Tanssien läpi kesän 17.6-11.8. (PDF)

Lukujärjestyksissä käytetyt opettajien kirjainlyhenteet.
Lue lisää opetettavista tanssilajeista.
Lue lisää tanssituntien tasoista.

ILMOITTAUDU TÄSTÄ

Kevätlukukauden 2022 lukujärjestys

Alempana tällä sivulla voit selata kevätlukukauden tunteja lajien, tasojen, ikäryhmien tai opettajien mukaan.

Tulostettava lukujärjestys kevät 2022 (pdf)

Lukujärjestyksessä käytetyt opettajien kirjainlyhenteet.
Lue lisää opetettavista tanssilajeista.
Lue lisää tanssituntien tasoista.

Selaa kevään 2022 tunteja

Maanantai

Vapaudenkatu

Aika Tunti Opettaja Tunnus Sali
12.00-13.00 Nykytanssi 60+ Teija Häyrynen 026 Sali 4
13.00-14.00 Omat tanssit Teija Häyrynen 027 Sali 4
15.30-16.30 Baletti VEK Miia Elivuo 021 Sali 3
16.15-17.15 Jazztanssitekniikka jatko Jaakko Kulmala 029 Sali 4
16.15-17.15 Nykytanssi perus 1 10-12 v. Anne Joutsimäki 011 Sali 1
16.30-17.45 Nykytanssi jatko 1 Miia Elivuo 022 Sali 3
17.00-18.00 Commercial perus 3 Anitra Nuora 017 Sali 2
17.15-18.00 Lastentanssi 4 v. Anne Joutsimäki 012 Sali 1
17.15-18.30 Jazztanssi jatko 3 Jaakko Kulmala 030 Sali 4
18.00-18.45 Lastentanssi 5 v. Anne Joutsimäki 013 Sali 1
18.45-19.30 Nykytanssiteatteri alkeet 7-9 v. Anne Joutsimäki 014 Sali 1
18.45-20.00 Jazztanssi EK-III Jaakko Kulmala 031 Sali 4
19.00-20.00 Hip hop jatko 3 Jonna Vierikko 019 Sali 2
19.00-20.00 Nykytanssitekniikka perus yli 13 v. Mimmi Salo 024 Sali 3
20.00-21.00 Jazz/Showtanssi alkeet 1 aikuiset Anne Joutsimäki 032 Sali 4
20.00-21.15 Hip hop EK-III Jonna Vierikko 020 Sali 2

Kalervonkatu

Aika Tunti Opettaja Tunnus Sali
16.00-17.00 Waacking perus 1 yli 13 v. Heta Herva 006 Alasali
16.45-17.30 AfroKids 8-11 v. Heta Hämäläinen 001 Yläsali
17.05-18.05 Jazz/Showtanssi perus 2 yli 13 v. Heta Herva 007 Alasali
17.30-18.15 Taaperoafro 2-3 v. Heta Hämäläinen 002 Yläsali
18.10-19.10 Showtanssi jatko 1 Heta Herva 008 Alasali
18.15-19.00 Lastenafro 4-6 v. Heta Hämäläinen 003 Yläsali
18.15-19.15 Hip hop kisaryhmä aikuiset 2 Jonna Vierikko 173 Alasali
19.00-20.15 Aikuisbaletti perus 2 / varvastossut Raisa Pylkkö 004 Yläsali
19.15-20.15 Jazz/Showtanssi perus 2 aikuiset Vilma Tuominiemi 009 Alasali
20.15-21.15 Aikuisbaletti alkeet 2 Raisa Pylkkö 005 Yläsali
20.20-21.20 Jazz/Showtanssi jatko aikuiset Vilma Tuominiemi 010 Alasali

Tiistai

Vapaudenkatu

Aika Tunti Opettaja Tunnus Sali
14.00-15.00 Tuolitanssi / Parkinson Mirva Laine 056 Sali 2
15.45-16.45 Hip hop perus 3 10-12 v. Jonna Vierikko 046 Sali 2
16.00-17.00 Jazz/Showtanssi alkeet 1 yli 13 v. Jonna Malinen 051 Sali 3
16.15-17.15 Jazztanssitekniikka perus yli 13 v. Jaakko Kulmala 057 Sali 4
16.45-17.45 Baletti perus 2 10-12 v. Miia Elivuo 044 Sali 1
16.45-17.45 Hip hop jatko 2 / tekniikka Jonna Vierikko 047 Sali 2
17.00-18.00 Tanssiakrobatia alkeet 10-12 v. Jonna Malinen 052 Sali 3
17.15-18.30 Jazztanssi jatko 1 Jaakko Kulmala 058 Sali 4
17.45-18.30 Baletti alkeet 1 7-9 v. Miia Elivuo 045 Sali 1
18.00-18.45 Dancemix 6 v. Jonna Malinen 053 Sali 3
18.00-19.00 House alkeet Jonna Vierikko 171 Sali 2
18.30-19.45 Jazztanssi EK-II Jaakko Kulmala 059 Sali 4
18.45-20.00 Nykytanssi jatko 3 Miia Elivuo 054 Sali 3
19.00-20.15 Hip hop kisaryhmä juniorit Jonna Vierikko 172 Sali 2
20.00-21.15 Nykytanssi EK-III/IV Miia Elivuo 055 Sali 2
20.15-21.15 Katutanssityylit jatko Anitra Nuora 050 Sali 4

Kalervonkatu

Aika Tunti Opettaja Tunnus Sali
15.30-16.30 Hip hop alkeet 1 10-12 v. Helmi Huhtaniemi 033 Yläsali
15.40-16.40 Hip hop alkeet 2 10-12 v. Heta Herva 038 Alasali
16.30-17.30 Hip hop alkeet 2 yli 13 v. Helmi Huhtaniemi 034 Yläsali
16.45-17.45 Commercial perus 2 Heta Herva 039 Alasali
17.30-18.45 Afro perus/jatko Marjaana Siljamäki 035 Yläsali
17.55-18.55 Waacking alkeet 1 Heta Herva 040 Alasali
18.45-19.45 AfroBalance Heta Hämäläinen, Marjaana Siljamäki 036 Yläsali
19.00-20.00 Jazz/Showtanssi alkeet 2 aikuiset Heta Herva 041 Alasali
19.45-21.00 Nykytanssi / Kehotietoisuus aikuiset Teija Häyrynen 037 Yläsali
20.05-21.05 Waacking perus 2 aikuiset Heta Herva 042 Alasali

Keskiviikko

Vapaudenkatu

Aika Tunti Opettaja Tunnus Sali
11.30-12.30 Kehonhuolto Raisa Pylkkö 083 Sali 3
12.30-13.30 Baletti 60+ perus Raisa Pylkkö 084 Sali 3
15.00-16.00 Nykytanssiteatteri alkeet 10-12 v. Anna Radu 076 Sali 2
15.00-16.00 Jazz/Showtanssi perus 3 10-12 v. Johanna Matthies 089 Sali 4
16.00-17.15 Baletti perus 3 / varvastossut 10-12 v. Johanna Matthies 071 Sali 1
16.00-17.30 Baletti perus 3-4 / varvastossut 10-12 v. Anna Korotysheva 085 Sali 3
16.15-17.30 Jazztanssi EK-I Netta Morottaja 090 Sali 4
17.15-18.00 Baletti alkeet 2 Johanna Matthies 072 Sali 1
17.15-18.15 Jazztanssitekniikka jatko Jaakko Kulmala 078 Sali 2
17.30-18.45 Baletti perus 7 Anna Korotysheva 086 Sali 3
17.45-18.30 Jazz/Showtanssi alkeet 2 7-9 v. Netta Morottaja 091 Sali 4
18.00-18.45 Perhetanssi 1-4 v. Mirva Laine 073 Sali 1
18.15-19.30 Jazztanssi jatko 3 Jaakko Kulmala 079 Sali 2
18.30-19.30 Jazz/Showtanssi perus 3 yli 13 v. Netta Morottaja 092 Sali 4
18.45-19.30 Minibreikki 5-6 v. Erika Forsberg 074 Sali 1
18.45-20.00 Repertuaari perus yli 13 v. Anna Korotysheva 087 Sali 3
19.30-20.15 Breaking alkeet 1-2 Erika Forsberg 075 Sali 1
19.30-20.45 Tanssiakrobatia perus Visa Niemelä 093 Sali 4
19.45-21.00 Musical jazz group Jaakko Kulmala 080 Sali 2
20.00-21.15 Aikuisbaletti jatko Anna Korotysheva 088 Sali 3

Kalervonkatu

Aika Tunti Opettaja Tunnus Sali
15.45-16.45 Hip hop perus 1-2 10-12 v. Jonna Vierikko 061 Yläsali
16.00-17.00 Hip hop perus 4-5 yli 13 v. Anitra Nuora 066 Alasali
16.45-17.45 Hip hop perus 3-4 yli 13 v. Jonna Vierikko 062 Yläsali
17.00-18.00 Hip hop EK-I Anitra Nuora 067 Alasali
17.45-18.45 Balettitekniikka perus Saga Elgland 063 Yläsali
18.00-19.00 Commercial jatko Heta Herva 068 Alasali
18.45-19.45 Aikuisbaletti perus 2 Saga Elgland 064 Yläsali
19.00-20.00 Hip hop perus 1 aikuiset Anitra Nuora 069 Alasali
19.45-21.00 Nykytanssi perus 3 aikuiset Saga Elgland 065 Yläsali
20.00-21.00 Hip hop jatko aikuiset Anitra Nuora 070 Alasali

Torstai

Vapaudenkatu

Aika Tunti Opettaja Tunnus Sali
15.15-16.15 Jazztanssi 60+ Anne Joutsimäki 117 Sali 4
16.00-17.30 Baletti perus 6-7 Anna Korotysheva 114 Sali 3
16.15-17.15 Nykytanssi perus 2-3 10-12 v. Anne Joutsimäki 118 Sali 4
17.15-18.15 Nykytanssi EK-II Anne Joutsimäki 119 Sali 4
17.30-18.15 Lastenbaletti 3-5 v. Mirva Laine 105 Sali 1
17.30-18.15 Varvastossutekniikka perus Anna Korotysheva 114 Sali 3
18.00-19.15 Jazztanssi jatko 2 Jaakko Kulmala 110 Sali 2
18.15-19.15 Karakteri perus aikuiset Raisa Pylkkö 120 Sali 4
18.15-19.45 Baletti perus 8 Anna Korotysheva 115 Sali 3
18.20-19.05 Iloa tanssista Anne Joutsimäki 106 Sali 1
19.15-20.15 Aikuisbaletti perus 1 Raisa Pylkkö 121 Sali 4
19.15-20.15 Breaking perus Elias Niskanen 111 Sali 2
19.15-20.15 Nykytanssiteatteri alkeet yli 13 v. Anne Joutsimäki 107 Sali 1
19.45-20.30 Varvastossutekniikka jatko Anna Korotysheva 116 Sali 3
20.15-21.15 Aikuisbaletti alkeet 1 Raisa Pylkkö 122 Sali 4
20.15-21.15 Breaking jatko Elias Niskanen 112 Sali 2

Kalervonkatu

Aika Tunti Opettaja Tunnus Sali
15.00-16.00 Jazz/Showtanssi perus 1 10-12 v. Johanna Matthies 099 Alasali
16.00-17.00 Hip hop perus 1-2 yli 13 v. Jonna Vierikko 094 Yläsali
16.00-17.00 Jazztanssi VEK Johanna Matthies 100 Alasali
17.00-18.00 Katutanssityylit perus Jonna Vierikko 095 Yläsali
18.00-19.00 Balettitekniikka perus Miia Elivuo 096 Yläsali
19.00-20.15 Nykytanssi perus 1 aikuiset Miia Elivuo 097 Yläsali
19.15-20.15 Hip hop jatko 2 Jonna Vierikko 103 Alasali
20.00-21.15 Hip hop EK-II Jonna Vierikko 104 Alasali
20.15-21.15 Nykytanssiteatteri perus aikuiset Miia Elivuo 098 Yläsali

Perjantai

Vapaudenkatu

Aika Tunti Opettaja Tunnus Sali
16.00-17.00 Hip hop kisaryhmä juniorit Anitra Nuora, Helmi Huhtaniemi 132 Sali 2
16.00-17.30 Baletti EK-I Anna Korotysheva 136 Sali 3
17.00-17.45 Dancemix 6 v. Netta Morottaja 140 Sali 4
17.00-18.00 Hip hop perus 2 10-12 v. Anitra Nuora 133 Sali 2
17.30-19.00 Baletti perus 5-6 Anna Korotysheva 137 Sali 3
18.00-18.45 Jazz/Showtanssi alkeet 1 7-9 v. Netta Morottaja 141 Sali 4
18.15-19.15 Hip hop perus 2-3 aikuiset Anitra Nuora 134 Sali 2
19.00-20.30 Baletti EK-II Anna Korotysheva 138 Sali 3
19.15-20.15 Commercial jatko Anitra Nuora 135 Sali 2

Kalervonkatu

Aika Tunti Opettaja Tunnus Sali
16.00-17.00 Hip hop tekniikka perus Kaisa Lehtonen 123 Yläsali
16.00-17.00 Hip hop VEK Kaisa Lehtonen 124 Yläsali
16.15-17.15 Jazztanssi jatko 2 Jaakko Kulmala 127 Alasali
17.15-18.15 Showtanssi jatko 2-3 Jaakko Kulmala 128 Alasali
18.00-19.15 Nykybaletti perus aikuiset Raisa Pylkkö 126 Yläsali
18.15-19.15 Hip hop kisaryhmä juniorit Kaisa Lehtonen 129 Alasali
19.15-20.15 Hip hop alkeet 1 aikuiset Kaisa Lehtonen 130 Alasali

Lauantai

Vapaudenkatu

Aika Tunti Opettaja Tunnus Sali
11.00-12.00 Jazz/Showtanssi alkeet 2 10-12 v. Anne Joutsimäki 159 Sali 4
11.00-12.30 Baletti perus 7-8 Anna Korotysheva 156 Sali 3
12.00-13.00 Jazz/Showtanssi perus 2 10-12 v. Anne Joutsimäki 160 Sali 4
12.15-13.00 Lastenbaletti 6 v. Mimmi Salo 149 Sali 1
12.15-13.15 Waacking alkeet Kaisa Lehtonen 168 Sali 2
12.30-14.00 Baletti EK-III Anna Korotysheva 157 Sali 3
13.15-14.15 Hip hop perus 3 yli 13 v. Kaisa Lehtonen 154 Sali 2
13.15-14.15 Jazz/Showtanssi alkeet 2 yli 13 v. Anne Joutsimäki 161 Sali 4
13.15-14.15 Nykytanssi EK-I Mimmi Salo 150 Sali 1
14.00-15.00 Karakteri perus yli 13 v. Anna Korotysheva 158 Sali 3
14.15-15.15 Commercial perus 1 yli 13 v. Kaisa Lehtonen 155 Sali 2

Kalervonkatu

Aika Tunti Opettaja Tunnus Sali
11.00-12.00 Balettitekniikka alkeet Piia-Maria Aho 143 Yläsali
12.00-13.00 Nykytanssi alkeet 1 aikuiset Piia-Maria Aho 144 Yläsali
13.00-14.00 Hip hop alkeet 2 aikuiset Helmi Huhtaniemi 145 Yläsali
14.00-15.00 Hip hop alkeet 1 yli 13 v. Helmi Huhtaniemi 146 Yläsali
15.15-16.00 Hip hop alkeet 1 7-9 v. Helmi Huhtaniemi 147 Yläsali

Sunnuntai

Vapaudenkatu

Aika Tunti Opettaja Tunnus Sali

Kalervonkatu

Aika Tunti Opettaja Tunnus Sali