Lukujärjestys

Jyväskylän Tanssiopiston lukujärjestys 2021-22 (pdf)
Päivitetty 22.7.2021.

Muutokset ovat mahdollisia, tarkista näiltä sivuilta aina viimeisin versio.
Lukujärjestyksessä käytetyt opettajien kirjainlyhenteet.
Lue lisää tanssituntien tasoista.

Lukuvuoden 2021-22 ilmoittautuminen avautuu 2.8. Lukukausi alkaa 20.8.

Selaa tunteja (2021-2022)

Maanantai

Vapaudenkatu

Aika Tunti Opettaja Tunnus Sali
12.00-13.00 Tanssitunti 60+ Teija Häyrynen 026 Sali 4
13.00-14.00 Omat tanssit Teija Häyrynen 027 Sali 4
14.00-15.00 Tutustu tanssiin 60+ Teija Häyrynen 028 Sali 4
15.30-16.30 Baletti VEK Miia Elivuo 021 Sali 3
16.00-17.00 Hip hop lasten kisaryhmä Anitra Nuora, Helmi Huhtaniemi 016 Sali 2
16.15-17.15 Jazztanssitekniikka jatko Jaakko Kulmala 029 Sali 4
16.15-17.15 Nykytanssi perus 1 10-12 v. Anne Joutsimäki 011 Sali 1
16.30-17.45 Nykytanssi jatko 1 Miia Elivuo 022 Sali 3
17.00-18.00 Commercial perus 3 Anitra Nuora 017 Sali 2
17.15-18.00 Lastentanssi 4 v. Anne Joutsimäki 012 Sali 1
17.15-18.30 Jazztanssi jatko 3 Jaakko Kulmala 030 Sali 4
17.45-19.00 Nykytanssi EK-III Miia Elivuo 023 Sali 3
18.00-19.00 Hip hop tekniikka jatko Jonna Vierikko 018 Sali 2
18.15-19.00 Lastentanssi 5 v. Anne Joutsimäki 013 Sali 1
18.45-20.00 Jazztanssi EK-III Jaakko Kulmala 031 Sali 4
19.00-19.45 Nykytanssiteatteri alkeet 7-9 v. Anne Joutsimäki 014 Sali 1
19.00-20.00 Nykytanssitekniikka perus yli 13 v. Mimmi Salo 024 Sali 3
19.00-20.00 Hip hop jatko 3 Jonna Vierikko 019 Sali 2
20.00-21.00 Jazz/Showtanssi alkeet 1 aikuiset Anne Joutsimäki 032 Sali 4
20.00-21.15 Powerfitness / Kehonhuolto Mimmi Salo 025 Sali 3
20.00-21.15 Hip hop EK-III Jonna Vierikko 020 Sali 2

Kalervonkatu

Aika Tunti Opettaja Tunnus Sali
16.00-17.00 Waacking perus 1 yli 13 v. Heta Herva 006 Alasali
16.45-17.30 AfroKids 7-12 v. Heta Hämäläinen 001 Yläsali
17.05-18.05 Jazz/Showtanssi perus 2 yli 13 v. Heta Herva 007 Alasali
17.30-18.15 Taaperoafro 2-3 v. Heta Hämäläinen 002 Yläsali
18.10-19.10 Showtanssi jatko 1 Heta Herva 008 Alasali
18.15-19.00 Lasten afro 4-6 v. Heta Hämäläinen 003 Yläsali
19.00-20.15 Aikuisbaletti perus 2 / varvastossut Raisa Pylkkö 004 Yläsali
19.15-20.15 Jazz/Showtanssi perus 2 aikuiset Vilma Tuominiemi 009 Alasali
20.15-21.15 Aikuisbaletti alkeet 2 Raisa Pylkkö 005 Yläsali
20.20-21.20 Jazz/Showtanssi jatko aikuiset Vilma Tuominiemi 010 Alasali

Tiistai

Vapaudenkatu

Aika Tunti Opettaja Tunnus Sali
14.00-15.00 Tuolitanssi / Parkinson Mirva Laine 056 Sali 4
15.45-16.45 Hip hop perus 3 10-12 v. Jonna Vierikko 046 Sali 2
16.00-17.00 Jazz/Showtanssi alkeet 1 yli 13 v. Terhi Lahti 051 Sali 3
16.15-17.15 Jazztanssitekniikka perus yli 13 v. Jaakko Kulmala 057 Sali 4
16.45-17.45 Baletti perus 2 10-12 v. Miia Elivuo 044 Sali 1
16.45-17.45 Hip hop jatko 2 Jonna Vierikko 047 Sali 2
17.00-18.00 Tanssiakrobatia alkeet 10-12 v. Terhi Lahti 052 Sali 3
17.15-18.30 Jazztanssi jatko 1 Jaakko Kulmala 058 Sali 4
17.45-18.30 Baletti alkeet 1 7-9 v. Miia Elivuo 045 Sali 1
18.00-18.45 Dancemix 6 v. Terhi Lahti 053 Sali 3
18.00-19.00 Hip hop tekniikka jatko Jonna Vierikko 048 Sali 2
18.30-19.45 Jazztanssi EK-II Jaakko Kulmala 059 Sali 4
18.45-20.00 Nykytanssi jatko 3 Miia Elivuo 054 Sali 3
19.00-20.15 Hip hop jatko 3 Jonna Vierikko 049 Sali 2
20.00-21.15 Nykytanssi EK-IV Miia Elivuo 055 Sali 3
20.15-21.15 Katutanssityylit jatko Anitra Nuora, Jonna Vierikko 050 Sali 2

Kalervonkatu

Aika Tunti Opettaja Tunnus Sali
15.30-16.30 Hip hop alkeet 1 10-12 v. Helmi Huhtaniemi 033 Yläsali
15.40-16.40 Hip hop alkeet 2 10-12 v. Heta Herva 038 Alasali
16.30-17.30 Hip hop alkeet 2 yli 13 v. Helmi Huhtaniemi 034 Yläsali
16.45-17.45 Commercial perus 2 Heta Herva 039 Alasali
17.30-18.45 Afro perus/jatko Marjaana Siljamäki 035 Yläsali
17.55-18.55 Waacking alkeet 1 Heta Herva 040 Alasali
18.45-19.45 AfroBalance Heta Hämäläinen, Marjaana Siljamäki 036 Yläsali
19.00-20.00 Jazz/Showtanssi alkeet 2 aikuiset Heta Herva 041 Alasali
19.45-21.00 Nykytanssi / Kehotietoisuus aikuiset Teija Häyrynen 037 Yläsali
20.05-21.05 Waacking perus 2 aikuiset Heta Herva 042 Alasali

Keskiviikko

Vapaudenkatu

Aika Tunti Opettaja Tunnus Sali
10.00-11.00 Baletti 60 + alkeet 1 Raisa Pylkkö 081 Sali 3
11.00-12.00 Baletti 60+ alkeet 2 Raisa Pylkkö 082 Sali 3
12.15-13.15 Kehonhuolto Raisa Pylkkö 083 Sali 3
13.15-14.15 Baletti 60+ perus Raisa Pylkkö 084 Sali 3
15.00-16.00 Nykytanssiteatteri alkeet 10-12 v. Anna Radu 076 Sali 2
15.15-16.15 Jazz/Showtanssi perus 3 10-12 v. Terhi Lahti 089 Sali 4
16.00-17.15 Baletti perus 3 / varvastossut 10-12 v. Johanna Matthies 071 Sali 1
16.00-17.30 Baletti perus 3-4 / varvastossut 10-12 v. Anna Korotysheva 085 Sali 3
16.00-17.45 Nykytanssi jatko 2 Anna Radu 077 Sali 2
16.15-17.30 Jazztanssi EK-I Terhi Lahti 090 Sali 4
17.15-18.00 Baletti alkeet 2 Johanna Matthies 072 Sali 1
17.15-18.15 Jazztanssitekniikka jatko Jaakko Kulmala 078 Sali 2
17.30-18.45 Baletti perus 7 Anna Korotysheva 086 Sali 3
17.45-18.30 Jazz/Showtanssi alkeet 2 7-9 v. Terhi Lahti 091 Sali 4
18.00-18.45 Perhetanssi 1-4 v. Mirva Laine 073 Sali 1
18.15-19.30 Jazztanssi jatko 3 Jaakko Kulmala 079 Sali 2
18.30-19.30 Jazz/Showtanssi perus 3 yli 13 v. Terhi Lahti 092 Sali 4
18.45-19.30 Minibreikki 5-6 v. Erika Forsberg 074 Sali 1
18.45-20.00 Repertuaari perus yli 13 v. Anna Korotysheva 087 Sali 3
19.30-20.15 Breaking alkeet 1-2 Erika Forsberg 075 Sali 1
19.30-20.45 Tanssiakrobatia perus Terhi Lahti 093 Sali 4
19.45-21.00 Musical jazz group Jaakko Kulmala 080 Sali 2
20.00-21.15 Aikuisbaletti jatko Anna Korotysheva 088 Sali 3

Kalervonkatu

Aika Tunti Opettaja Tunnus Sali
15.45-16.45 Hip hop perus 1 10-12 v. Jonna Vierikko 061 Yläsali
15.50-16.50 Hip hop perus 4-5 yli 13 v. Anitra Nuora 066 Alasali
16.45-17.45 Hip hop perus 3-4 yli 13 v. Jonna Vierikko 062 Yläsali
16.55-17.55 Hip hop EK-I Anitra Nuora 067 Alasali
17.45-18.45 Balettitekniikka perus Saga Elgland 063 Yläsali
18.00-19.00 Commercial jatko Heta Herva 068 Alasali
18.45-19.45 Aikuisbaletti perus 2 Saga Elgland 064 Yläsali
19.00-20.00 Hip hop perus 1 aikuiset Anitra Nuora 069 Alasali
19.45-21.00 Nykytanssi perus 3 aikuiset Saga Elgland 065 Yläsali
20.00-21.00 Hip hop jatko aikuiset Anitra Nuora 070 Alasali

Torstai

Vapaudenkatu

Aika Tunti Opettaja Tunnus Sali
15.15-16.15 Jazztanssi 60+ Anne Joutsimäki 117 Sali 4
16.00-17.00 Jazz originals jatko Jaakko Kulmala 108 Sali 2
16.00-17.30 Baletti perus 6-7 Anna Korotysheva 114 Sali 3
16.15-17.15 Nykytanssi perus 2 10-12 v. Anne Joutsimäki 118 Sali 4
17.00-18.00 Jazztanssitekniikka perus Jaakko Kulmala 109 Sali 2
17.15-18.15 Nykytanssi EK-II Anne Joutsimäki 119 Sali 4
17.30-18.15 Varvastossutekniikka perus Anna Korotysheva 114 Sali 3
17.45-18.15 Lasten baletti 3 v. Mirva Laine 105 Sali 1
18.00-19.15 Jazztanssi jatko 2 Jaakko Kulmala 110 Sali 2
18.15-19.15 Karakteri perus aikuiset Raisa Pylkkö 120 Sali 4
18.15-19.45 Baletti perus 8 Anna Korotysheva 115 Sali 3
18.20-19.05 Iloa tanssista Anne Joutsimäki 106 Sali 1
19.15-20.15 Aikuisbaletti perus 1 Raisa Pylkkö 121 Sali 4
19.15-20.15 Breaking perus Elias Niskanen 111 Sali 2
19.15-20.15 Nykytanssiteatteri alkeet yli 13 v. Anne Joutsimäki 107 Sali 1
19.45-20.30 Varvastossutekniikka jatko Anna Korotysheva 116 Sali 3
20.15-21.15 Breaking jatko Elias Niskanen 112 Sali 2
20.15-21.15 Aikuisbaletti alkeet 1 Raisa Pylkkö 122 Sali 4

Kalervonkatu

Aika Tunti Opettaja Tunnus Sali
15.00-16.00 Jazz/Showtanssi perus 1 10-12 v. Terhi Lahti 099 Alasali
16.00-17.00 Hip hop perus 1-2 yli 13 v. Jonna Vierikko 094 Yläsali
16.00-17.00 Jazztanssi VEK Terhi Lahti 100 Alasali
17.00-18.00 Katutanssityylit perus Jonna Vierikko 095 Yläsali
17.00-18.15 Jazztanssi jatko 1 Terhi Lahti 101 Alasali
18.00-19.00 Balettitekniikka perus Miia Elivuo 096 Yläsali
18.15-19.15 Hip hop jatko 1 Jonna Vierikko 102 Alasali
19.00-20.00 Nykytanssi perus 1 aikuiset Miia Elivuo 097 Yläsali
19.15-20.15 Hip hop jatko 2 Jonna Vierikko 103 Alasali
20.00-21.15 Hip hop EK-II Jonna Vierikko 104 Alasali
20.00-21.15 Nykytanssiteatteri perus aikuiset Miia Elivuo 098 Yläsali

Perjantai

Vapaudenkatu

Aika Tunti Opettaja Tunnus Sali
16.00-17.00 Hip hop kisaryhmä juniorit Anitra Nuora, Helmi Huhtaniemi 132 Sali 2
16.00-17.00 Hip hop tekniikka perus Kaisa Lehtonen 123 Yläsali
16.00-17.00 Jazz/Showtanssi alkeet 1 10-12 v. Terhi Lahti 139 Sali 4
16.00-17.30 Baletti EK-I Anna Korotysheva 136 Sali 3
17.00-17.45 Dancemix 6 v. Terhi Lahti 140 Sali 4
17.00-18.00 Hip hop perus 2 10-12 v. Anitra Nuora 133 Sali 2
17.15-18.15 Showtanssi jatko 2-3 Jaakko Kulmala 128 Alasali
17.30-19.00 Baletti perus 5-6 Anna Korotysheva 137 Sali 3
18.00-18.45 Jazz/Showtanssi alkeet 1 7-9 v. Terhi Lahti 141 Sali 4
18.00-18.45 Lasten baletti 5 v. Mirva Laine 131 Sali 1
18.15-19.15 Hip hop VEK 10-12 v. Anitra Nuora 134 Sali 2
18.45-19.00 Jazztanssi jatko 1 Terhi Lahti 142 Sali 4
19.00-20.30 Baletti EK-II Anna Korotysheva 138 Sali 3
19.15-20.15 Commercial jatko Anitra Nuora 135 Sali 2

Kalervonkatu

Aika Tunti Opettaja Tunnus Sali
16.00-17.00 Hip hop VEK yli 13 v. Kaisa Lehtonen 124 Yläsali
16.15-17.15 Jazztanssi jatko 2 Jaakko Kulmala 127 Alasali
18.00-19.15 Aikuisbaletti perus 3 Raisa Pylkkö 125 Yläsali
18.15-19.15 Hip hop kisaryhmä juniorit Kaisa Lehtonen 129 Alasali
19.15-20.15 Hip hop alkeet 1 aikuiset Kaisa Lehtonen 130 Alasali
19.15-20.15 Nykybaletti perus aikuiset Raisa Pylkkö 126 Yläsali

Lauantai

Vapaudenkatu

Aika Tunti Opettaja Tunnus Sali
11.00-12.00 Jazz/Showtanssi alkeet 2 10-12 v. Anne Joutsimäki 159 Sali 4
11.00-12.30 Baletti perus 7-8 Anna Korotysheva 156 Sali 3
11.15-12.00 Hip hop alkeet 2 7-9 v. Kaisa Lehtonen 152 Sali 2
11.15-12.00 Lasten baletti 4 v. Mimmi Salo 148 Sali 1
12.00-13.00 Hip hop alkeet 1 10-12 v. Kaisa Lehtonen 153 Sali 2
12.00-13.00 Jazz/Showtanssi perus 2 10-12 v. Anne Joutsimäki 160 Sali 4
12.15-13.00 Lasten baletti 6 v. Mimmi Salo 149 Sali 1
12.30-14.00 Baletti EK-III Anna Korotysheva 157 Sali 3
13.15-14.15 Hip hop perus 3 yli 13 v. Kaisa Lehtonen 154 Sali 2
13.15-14.15 Jazz/Showtanssi alkeet 2 yli 13 v. Anne Joutsimäki 161 Sali 4
13.15-14.15 Nykytanssi EK-I Mimmi Salo 150 Sali 1
14.00-15.00 Karakteri perus yli 13 v. Anna Korotysheva 158 Sali 3
14.15-15.15 Commercial perus 1 yli 13 v. Kaisa Lehtonen 155 Sali 2
14.15-15.15 Improvisaatio / Kompositio Mimmi Salo 151 Sali 1
14.15-15.15 Musical jazz perus 3 Anne Joutsimäki 162 Sali 4

Kalervonkatu

Aika Tunti Opettaja Tunnus Sali
11.00-12.00 Balettitekniikka alkeet Piia-Maria Aho 143 Yläsali
12.00-13.00 Nykytanssi alkeet 1 aikuiset Piia-Maria Aho 144 Yläsali
13.00-14.00 Hip hop alkeet 2 aikuiset Helmi Huhtaniemi 145 Yläsali
14.00-15.00 Hip hop alkeet 1 yli 13 v. Helmi Huhtaniemi 146 Yläsali
15.15-16.00 Hip hop alkeet 1 7-9 v. Helmi Huhtaniemi 147 Yläsali

Sunnuntai

Vapaudenkatu

Aika Tunti Opettaja Tunnus Sali

Kalervonkatu

Aika Tunti Opettaja Tunnus Sali