Kevätnäytösten 2024 aikataulut

Kevätnäytökset järjestetään Monitoimitalolla (osoite Kuntoportti 3).
Tanssijat saapuvat Rautpohjankadun puoleisesta ovesta.
Viimeisessä sarakkeesta löytyy näytös jossa ryhmä esiintyy.
Esitysjärjestys julkaistaan viimeistään 15.5.

HARJOITUSAIKATAULU LA 25.5.

KLOESITYKSEN NIMIRYHMÄNROOPEESIINTYY
9.05     
9.15     
9.25Prinsessa Florinan variaatioSaimi  SU 19
9.35Crossed Paths Aino & Sanni  SU 19
9.45 Oosa H  SU 19
9.55Mission Money CaseNoora & Peppi  SU 19
10.05Dance moves so specialJulia  SU 19
10.15Hiljaiset askeleetJazz/Show alkeet 1002Vera PSU 14
10.25Confidence unleashedCommercial heels033Vera PSU 14
10.35Own wayCommercial perus 2066VeraLA 14
10.45Enemmän auttamista, vähemmän väkivaltaaLyrical jazz jatko048Terhi/VeraLA 14
10.55Welcome to the 60’sJazz perus 3-4054JaakkoLA 14
11.05RauhankyyhkytLyrical jazz perus148JaakkoLA 14
11.15Pinkki pukee kaikkia!Jazz perus 3045Terhi/JaakkoLA 14
11.25“Clockwork”PA juniorit kisaryhmä053JaakkoLA 14
11.35Whose side are you on?Hip hop alkeet 2 aikuiset079JonnaLA 14
11.45 Bring back the rave!House avoin129JonnaLA 14
11.55Tekn. PAUSSI    
12.05JTO Playersaikuisten hip hop kisaryhmä085JonnaLA 14
12.15JTO Grooversjunior hip hop kisaryhmä132JonnaLA 14
12.25Sensuuri – kuka, mitä, miksi?Hip hop perus/jatko aikuiset043JonnaLA 18
12.35Tanssin vallankumous: Charleston Aikuisjazz009TuijaLA 14
12.45Kirjeitä KansanedustajalleAikuisbal P2, Baletti 60+, Baletti alk 1-2019,072,110RaisaLA 14
12.55Sano ei kiusaamiselleK-pop alkeet 1144AruLA 18
13.05Uskalla olla itsevarmaK-pop alkeet038AruLA 14
13.15It’s Just Begun Break alkeet ja perus/jatko039,040MattiLA 14
13.25YhdessäPerhebreikki006JoriLA 14
13.35Kesäkissat ja metsähiirten pelastuspartio Lastentanssi 3v, Esibaletti 4-5087, 142KirsiLA 14

13.45 yleisö sisään

KLO 14 NÄYTÖS     Vaikuta, osallistu, toimi ja tanssi!, osa 1

Harjoitukset jatkuu la 25.5.

KLOESITYKSEN NIMIRYHMÄNROOPEESIINTYY
15.00Tekn. PAUSSI    
15.05Mielen manipulaatioK-pop alkeet 1109AruLA 18
15.15In the wildJazz/Show alkeet 2028VeraLA 18
15.25Money movesJazz/Show perus/jatko aikuiset080VeraLA 18
15.35Unveiling your strengthCommercial perus 3  067VeraLA 18
15.45Arabian nightsJazz EK-IV059JaakkoSU 19
15.55Material girlsJazz jatko 1-2003JaakkoLA 18
16.05Show OffMusikaali (Jazz EK-IV mukana)055, 059JaakkoSU 19
16.15Femme bikers united!Commercial jazz jatko2-3005JaakkoLA 18
16.25VokaalivallankumousJazz jatko3058JaakkoLA 18
16.35Aika varalla    
16.45Second HandHip hop perus 2-3,hip hop alkeet 1082, 078RiinaLA 18
16.55YhdessäHip hop alkeet 1084RiinaLA 18
17.05Vailla vaihtoehtoaAikuisbal alkeet 1 ja 2 +perus 1018, 111, 113RaisaLA 18
17.15Voima löytyy yhdessä olosta Nykytanssi 60+021KirsiLA 18
17.25YstäväpalveluBaletti 6-7v088KirsiLA 18
17.35Kalakansalle uusi koti  Perhetanssi 1-4v126KirsiLA 18

17.45 yleisö sisään

KLO 18  NÄYTÖS     Vaikuta, osallistu, toimi ja tanssi!, osa 2

HARJOITUSAIKATAULU  SUNNUNTAI 26.5

KLOESITYKSEN NIMIRYHMÄNROOPEESIINTYY
9.05     
9.15     
9.25Aave kaukana yönPihla  SU 19
9.35We are born this way!Waacking alkeet + perus 107, 108Jonna MSU 14
9.45Sinä minä me, vaikutammeNyky perus 1-2024MiiaSU 17
9.55PihatalkootNykytanssitekniikka jatko074MiiaSU 14
10.05Puhdas ilma vs. IlmansaasteetBaletti perus 2075MiiaSU 17
10.15Lead or be ledHip hop perus 3064Jonna VSU 17
10.25Tulevaisuusnäkymiä Hip hop jatko 1 ja 2-3041, 114Jonna VSU 17
10.35Talvi tulee kaupunkiinPhiloe + Baletti EK-II118AnnaSU 19
10.45Tasa-arvon presidentithip hop alkeet 1-2 ja alkeet 2063, 065Jonna VSU 14
10.55Rakkaus, rauhan tyyssijabaletti perus 4, 5-6, 6-7, 7-8, 8  068, 069, 095, 097, 133AnnaSU 17
11.05Musikaalista musikaaliinMusikaalitanssi016Anne SU 19
11.15 Baletti EK-II118AnnaSU 19
11.25Rain On MeNyky EK-II091AnneSU 14
11.35Tekn. PAUSSI    
11.45Joukkovoimaakarakteri135AnnaSU 17
11.55 Kaaoksen karnevaaliNTT 10-12 v. 100SagaSU 19
12.05Puhe päättäjillejazz/show perus 1056Terhi/AnneSU 14
12.15Armonyky koreografia aikuiset + nykytanssitekniikka perus049, 102SagaSU 14
12.25Pelastetaan vesistötNyky alkeet 2 + jazz/show alkeet013, 089AnneSU 14
12.35Lupa leikkiinbaletti alkeet 1-2034SagaSU 14
12.45Uhanalaiset eläimetNyky VEK 014AnneSU 14
12.55NowadaysVintage jazz093JaakkoSU 14
13.05Karkkipäivä joka päivä!Dance Mix 6v.062Terhi/AnneSU 14
13.15Tanssi missä vain! Iloa Tanssista086KirsiSU 14
13.25Peppi Pitkätossut lastenkulttuurin asiallaEsibaletti 4-5v127KirsiSU 14
13.35Vihaiset tiputLastentanssi 4-5v061KirsiSU 14

13.45 yleisö sisään

KLO 14  NÄYTÖS     Vaikuta, osallistu, toimi ja tanssi, osa 3

Harjoitukset jatkuu su 26.5.

KLOESITYKSEN NIMIRYHMÄNROOPEESIINTYY
15.00Tekn. PAUSSI    
15.05Kapteeni käskeeNyky jatko1+ perus 3 + EK-II090,091, 138Anne   SU 17
15.15Joku raja!Jazz/Show P2 + musikaalitanssi016,017Anne SU 17
15.25Raha ratkaisee Nyky/kehotietoisuus aikuiset 032MimmiSU 17
15.35I return protectedNyky jatko 2-3026MimmiSU 17
15.45Oikeus olla minäJazz/show perus 1103Terhi/SagaSU 17
15.55RoskapoliisitHip hop alkeet 1-2052Jonna VSU 17
16.05Tytöissä on tulevaisuusJazz/show alkeet 2104Terhi/SagaSU 17
16.15Rakasta rakastamistaluova 60+050TeijaSU 17
16.25Yhdessä olemme vahvempia Nyky aikuiset alkeet2/perus124Piia-MariaSU 17
16.35LukutoukatTaaperoafro, afro perus/jatko, AfroBalance012, 030, 031  Heta Mansku JarmoSU 17

16.45 yleisö sisään

KLO 17  NÄYTÖS     Vaikuta, osallistu, toimi ja tanssi!, osa 4

Harjoitukset jatkuu su 26.5.

KLOESITYKSEN NIMIRYHMÄNROOPEESIINTYY
18.05The ShowJazz vek, ek1-4 mukana105,046,141,004,059TerhiSU 19
18.15Ajatuksia tasa-arvosta NTT yli 13 v.060KirsiSU 19
18.25Kulman cooleimmatHip hop VEK083JonnaSU 19
18.35Jasmiinin tuoksuaBaletti VEK2076MiiaSU 19

18.45 yleisö sisään

KLO 19  NÄYTÖS     Näytön aika