Haltiatontun seikkailut – aikataulut

LÄPIMENOT VAP 2

Kaikki mukana olevat EK-ryhmät. VEK- ja nykytanssiteatteriryhmien ei tarvitse olla läsnä.

la 25.9.klo 15.30-19
la 9.10.klo 15.30-19
la 30.10.klo 15.00-16.00 VAP 3Kohtaus 17 Noitahovi, Katu EK-I, Katu EK-II, roolit
klo 16.00 VAP 2Läpimeno roolitus 2
klo 17.00Läpimeno roolitus 1
klo 18.00-19.00Lopputanssi kaikki
la 13.11.klo 15.30-15.50Kohtaus 11 Vangitseminen, Kallio, Hovineidot, Kajo, Saraste, Julma-Kumma
klo 15.50-16.00Alkuteksti, kaikki roolit
klo 16.00Läpimeno roolitus 1
klo 17.00Läpimeno roolitus 2

VALOHARJOITUKSET JA LÄPIMENOT TEATTERILLA

PE 19.11.          kohtausläsnäopettaja
13.30-13.50alkutekstikaikki roolitTuija
13.50-14.00kohtaus 6 Sammaleisen kotiSammakot, Sammaleinen, HaltiatonttuMimmi
14.00-14.10kohtaus 8 NoidatSammaleinen, Luutalempi, Pataposki, Liekki 1, 2 sammakkoaMiia, (Jaakko)
14.10-14.20 kohtaus 12 Tarinan lopetusSammaleinen, Luutalempi, Pataposki, Liekki 1, HaltiatonttuMiia, (Jaakko)
14.20-14.30kohtaus 4 KanervanummiKanervankukat, Haltiatonttu, SammaleinenAnne, Miia
14.30-14.40kohtaus 18 PakoKanervankukat, Luutalempi, Pataposki, Yönsilmä, HaltiatonttuAnne
14.40-14.50kohtaus 13 ViestiHaltiatonttu, ViestiJaakko, Miia
14.50-15.05kohtaus 14 Helmen ryöstöSammaleinen, Haltiatonttu, Luutalempi, Pataposki, Yönsilmä, Liekki 2, Viesti, 2 sammakkoaMiia, Jaakko
15.05-15.15kohtaus 2 SatumaaYönsilmä, Haltiatonttu, Satumaan hoviJaakko
15.15-15.25 kohtaus 3 LähtöYönsilmä, Haltiatonttu, Satumaan hoviMiia
15.25-15.35kohtaus 19 KokkoTuli, Luutalempi, PataposkiJaakko
15.35-15.45kohtaus 15 KyöpelinvuoriKallio, Luutalempi, Pataposki, Yönsilmä, HaltiatonttuJonna
15.45-16.00  kohtaus 17 Julmakumman noitahoviNoidat, Julmakumma, Luutalempi, Pataposki, Yönsilmä, Haltiatonttu, KallioAnitra, Miia, Jonna
16.00-16.10kohtaus 10 Julmakumman kosintaJulmakumma, Kajo, Saraste, Hovineidot, Luutalempi, Pataposki, Haltiatonttu piilossaMiia
16.10-16.20kohtaus 11 VangitseminenKallio, Julmakumma, Kajo, Saraste, Hovineidot, Haltiatonttu piilossa, Luutalempi spotissaJonna, Miia
16.20-16.30 kohtaus 20 VapausUsva/hovineidot, Saraste, Kajo, Yönsilmä, HaltiatonttuAnna, Miia
16.30-16.40kohtaus 21 Lumous kaikkoaaLiekki 3, Saraste, Kajo, Yönsilmä, Haltiatonttu, hovineidotJaakko, Miia
16.40-16.50kohtaus 7 KivelläUsvaneidot, Kuusi, Haltiatonttu nukkumassaAnna, Miia
16.50-17.00kohtaus 9 SarasteKajo, Saraste, Hovineidot, Pataposki spotissa, Haltiatonttu Anna, Miia
17.00-17.10kohtaus 5 MetsäLumottu metsä, Haltiatonttu, SammaleinenTerhi
17.10-17.20kohtaus 22 Kotia kohtiPilvet, Saraste, Kajo, Yönsilmä, Haltiatonttu, hovineidotAnna, Miia
17.20-17.30         kohtaus 16 JalokivetJalokivet, Haltiatonttu, Yönsilmä, KallioAnna
17.30-17.45tekniikan paussi  
17.45-18.30kohtaus 1 INTROVEK- ja nykytanssiteatteriryhmien näyttämöharjoitus, Satumaan hovi ja Haltiatonttu läsnäTerhi/Miia/Kaisa/Anne/ Anna R.  
18.30-18.45kohtaus 23 SatumaaSatumaan hovi+ roolit lopputanssi kaikkiJaakko
18.45-19.45 läpimeno 1. ryhmitys1. miehitys ja palaute (2. roolit katsoo)
20.00-21.15 läpimeno 2. ryhmitys2. miehitys ja palaute (1. roolit katsoo)

KENRAALIT JA ESITYKSET

Katso VEK-ja nykytanssiteatteriryhmien esitysjaot alempaa.

la 20.11.klo 11-12kenraali, 1. ryhmitys
klo 13.00ensi-ilta, 1. ryhmitys
klo 14.15esitys, 1. ryhmitys
to 25.11.klo 16-17kenraali, 2. ryhmitys
klo 18.00ensi-ilta, 2. ryhmitys
klo 19.15esitys, 2. ryhmitys
la 27.11.klo 13.00esitys, 1. ryhmitys
klo 14.15esitys, 1. ryhmitys
to 2.12.klo 18.00esitys, 1. ryhmitys
klo 19.15esitys, 1. ryhmitys
pe 3.12.klo 18.00esitys, 2. ryhmitys
klo 19.15esitys, 2. ryhmitys
la 4.12.klo 13.00esitys, 2. ryhmitys
klo 14.15esitys, 2. ryhmitys
pe 10.12.klo 18.00esitys, 1. ryhmitys
klo 19.15esitys, 1. ryhmitys
la 11.12.klo 13.00esitys, 2. ryhmitys
klo 14.15esitys, 2. ryhmitys

VEK- ja nykytanssiteatteriryhmien esitysaikataulu

pe 19.11.klo 17.30-18.30näyttämöharjoitus ja kuvaus, kaikki VEK- ja nykytanssiteatteriryhmät
la 20.11.klo 13.00esitys Jazztanssi VEK
klo 14.15esitys Baletti VEK
to 25.11.klo 18.00esitys nykytanssiteatteri 7-9 v.
klo 19.15esitys Hip Hop VEK
la 27.11.klo 13.00esitys nykytanssiteatteri 10-12 v.
klo 14.15esitys Hip Hop VEK
to 2.12.klo 18.00esitys Jazztanssi VEK
klo 19.15esitys nykytanssiteatteri 10-12 v.
pe 3.12.klo 18.00esitys nykytanssiteatteri 7-9 v.
klo 19.15esitys Baletti VEK
la 4.12.klo 13.00esitys Jazz VEK
klo 14.15esitys Jazz VEK
pe 10.12.klo 18.00esitys Hip Hop VEK
klo 19.15esitys nykytanssiteatteri 10-12 v.
la 11.12.klo 13.00esitys nykytanssiteatteri 7-9 v.
klo 14.15esitys Baletti VEK